Koučink, osobní rozvoj, konzultace
Všeobecné obchodní podmínky
Tyto obchodní podmínky ( dále jen OP) platí pro prodej produktů a služeb na dálku prostřednictvím prostředků komunikace přes rozhraní webových stránek prodávajícího:
Viktorija Dohnal, Dukelských hrdinů 10, Praha 7, 170 00 (dále jen ,,prodávající“ nebo ,,poskytovatel'').
Prodávající poskytuje na webových stránkách www.viktoriaderza.cz produkty a služby,
které slouží ke vzdělávacím a informačním účelům v oblasti osobního rozvoje.
Obchodní podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího a kupujícího.
Je-li smluvní stranou spotřebitel (jiná osoba než podnikatel, který činí objednávku v rámci své podnikatelské činnosti), řídí se vztahy neupravené obchodními podmínkami také občanským zákoníkem (č. 89/2012 Sb.) a zákonem o ochraně spotřebitele (č. 634/1992 Sb.).
OZNAČENÍ PRODUKTU, OBJEDNÁVKA A UZAVŘENÍ KUPNÍ SMLOUVY
OZNAČENÍ PRODUKTŮ
Označení produktu (zboží), popis jeho hlavních vlastností a cena s DPH je uvedeno na vybraném webovém rozhraní prodávajícího.
PRODEJNÍ FORMULÁŘ
Prodejní formulář obsahuje informace o kupujícím, objednávaném produktu, zboží nebo službě, ceně včetně uvedení daní a poplatků, způsobu úhrady kupní ceny, údaje o požadovaném způsobu doručení a informace o nákladech spojených s dodáním produktu či poskytnuté služby. U on-line produktů náklady na dodání účtovány nejsou. Náklady vzniklé kupujícímu při použití komunikačních prostředků na dálku v souvislosti s uzavřením kupní smlouvy (náklady na internetové připojení, náklady na telefonní hovory) si hradí kupující sám, přičemž tyto náklady se neliší od základní sazby.
UZAVŘENÍ SMLOUVY
Kupující odešle nabídku na uzavření smlouvy kliknutím na tlačítko odeslat. Smluvní vztah mezi prodávajícím a kupujícím vznikne až doručením potvrzení prodávajícího kupujícímu. Od tohoto momentu vznikají mezi ním a prodávajícím vzájemná práva a povinnosti, jež jsou vymezeny kupní smlouvou a těmito obchodními podmínkami. Podáním objednávky kupující stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a že s nimi souhlasí. Podmínkou platné elektronické objednávky je vyplnění všech předepsaných údajů a náležitostí uvedených v prodejním formuláři. Prodávající vylučuje přijetí nabídky s dodatkem nebo odchylkou.
Informace o jednotlivých technických krocích vedoucích k uzavření smlouvy jsou patrné z procesu objednávání a kupující má možnost a v jeho vlastním zájmu je před vlastním odesláním objednávku zkontrolovat, případně opravit. Údaje uvedené v objednávce jsou prodávajícím považovány za správné.
Kupující souhlasí s použitím prostředků komunikace na dálku při uzavírání smlouvy.
Smlouva je uzavírána v českém jazyce. Smlouva, resp. příslušný daňový doklad, bude uložen v elektronickém archivu prodávajícího po dobu 5 let od jejího uzavření za účelem jejího úspěšného splnění a není přístupná třetím nezúčastněným stranám.
POSKYTNUTÍ PRODUKTŮ
Prodávající je povinen poskytnout či dodat produkt/zboží/službu, které si kupující objednal a kupující se zavazuje produkt/zboží/službu převzít a zaplatit prodávajícímu kupní cenu. Povinnosti dodat produkt/zboží/službu je prodávající zbaven v případě vyprodání zásob, o čemž bude kupující informován.
VLASTNICKÉ PRÁVO
Vlastnické právo k produktu/zboží přechází na kupujícího zaplacením kupní ceny a jeho převzetím. Kupující je srozuměn s tím, že pro řádné užívání online vzdělávacích produktů a webinářů je třeba z jeho strany splnit technické požadavky – aktualizovaný software. V případě použití neaktualizovaného softwaru - operačního systému a internetového prohlížeče může být omezena funkcionalita.
ODPOVĚDNOST
Uživatel bere na vědomí, že Produkty užívá na vlastní riziko a že závisí pouze na něm, jakým způsobem informace využije a jakých výsledků dosáhne. Poskytovatel neodpovídá za výsledky, např. v podnikatelském či osobním rozvoji, které Uživatel v souvislosti s užíváním Produktu zaznamená, ani nenese odpovědnost za jakoukoli případnou majetkovou či nemajetkovou újmu. Produkty nenahrazují zdravotní ani psychologickou péči.
CENA, ZPŮSOB ÚHRADY, DODACÍ PODMÍNKY
Cena produktů, zboží a služeb, včetně informace o tom, zda je cena s DPH či bez DPH, je uvedena na vybraném webovém rozhraní prodávajícího. V případě uvedení ceny bez DPH je následně uvedena i cena s příslušnou sazbou DPH. Cena je vždy uvedena i na prodejním formuláři.
Prodávající vystaví ohledně plateb prováděných na základě smlouvy kupujícímu daňový doklad – fakturu, který slouží jako doklad o zakoupení produktu, zboží či služby. Prodávající je plátcem daně z přidané hodnoty.
Cenu produktu/zboží a případné náklady spojené s dodáním zboží hradí kupující bezhotovostně způsobem a na účet zvolený v prodejním formuláři.
Pro bezhotovostní platby jsou platební metody napojeny na platební bránu společnosti STRIPE., která poskytuje zabezpečenou technologii přijímání platebních karet a online bankovních převodů. Čísla platebních karet a hesla k elektronickému bankovnictví jsou zadávána pomocí zabezpečeného a důvěryhodného kanálu společnosti STRIPE.
U online vzdělávacích produktů se dodáním rozumí zaslání přístupových údajů, přidání do skupiny v aplikaci třetí strany- Přístupové údaje poskytne prodávající kupujícímu až po zaplacení celé kupní ceny nejpozději do tří dnů, není-li uvedeno jinak.
Některé z digitálních produktů či služeb jsou kupujícímu poskytnuty po omezenou dobu od jejího zakoupení. Tato doba je vždy uvedená v popisu zboží.
ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY, PRÁVA A POVINNOSTI Z VADNÉHO PLNĚNÍ, REKLAMACE
1. Odstoupení od smlouvy ze strany spotřebitele
Je-li kupující spotřebitelem, má právo v souladu s ustanovením § 1829 odst. 1 občanského zákoníku právo odstoupit od smlouvy ve lhůtě čtrnácti dnů od převzetí/dodání produktu, zboží, a to bez udání důvodu a jakékoliv sankce. Toto právo neslouží jako způsob řešení reklamace zboží.
Rozhodne-li se kupující pro odstoupení v této lhůtě, je třeba dodržet níže uvedené podmínky:
- Nejpozději 14. den po převzetí produktu/zboží musí být prodávajícímu odeslán projev vůle o odstoupení od smlouvy.
- Formulář pro odstoupení od smlouvy najde kupující níže
- Formulář kupující odešle emailem na adresu viktoriaderza@gmai.com spolu s uvedením čísla objednávky, jména a data nákupu.
Peníze za produkt/zboží budou kupujícímu vráceny stejným způsobem, jak byly obdrženy, a to do 14 dnů od odstoupení od smlouvy. Prodávající není povinen kupujícímu vrátit přijaté peněžní prostředky dříve, než mu kupující předá zboží nebo prokáže, že zboží prodávajícímu odeslal a potvrdí přijetí opravného daňového dokladu.
V případě odstoupení kupujícího od smlouvy na online vzdělávací produkt, je prodávající oprávněn neprodleně po doručení odstoupení kupujícímu deaktivovat a znemožnit přístup do členské sekce programu.
Pro vyloučení pochybností může prodávající u některých produktů a služeb umožnit kupujícímu odstoupení od smlouvy, i když na to nemá ze zákona nárok. V takovém případě tuto skutečnost uvede u příslušného produktu či služby na webovém rozhraní.
2. Odstoupení od smlouvy ze strany prodávajícího
Prodávající je oprávněn od kupní smlouvy odstoupit bez zbytečného odkladu zjistí-li, že kupující porušil smlouvu podstatným způsobem. Pro účely této smlouvy se za podstatné porušení považuje:
-
prodlení kupujícího s úhradou kupní ceny více jak 30 dnů po době splatnosti;
-
závažná porušení povinností na ochranu autorského práva ze strany kupujícího.
3. Práva a povinnosti z vadného plnění
Práva a povinnosti smluvních stran ohledně odpovědnosti prodávajícího za vady, tj. práv z vadného plnění, se řídí příslušnými obecně závaznými předpisy (zejména ustanoveními § 1914 až 1925, § 2099 až 2117 a § 2161 až 2174 občanského zákoníku).
Prodávající odpovídá kupujícímu, že zboží při převzetí nemá vady. V případě, že věc při převzetí není ve shodě s kupní smlouvou, má kupující právo na to, aby prodávající bezplatně a bez zbytečného odkladu produkt/zboží uvedl do stavu odpovídajícího kupní smlouvě.
Vadné plnění uplatňuje kupující bez zbytečného odkladu u prodávajícího, nejpozději však do dvou let od převzetí zboží.
Pro reklamaci kontaktuje kupující společnost emailem na adrese viktoriaderza@gmail.com. Při reklamaci musí být přiložen dokladu o koupi a popis závady produktu. O způsobu vyřízení reklamace bude kupující informován emailem.
Kupující může požadovat bezplatné odstranění vady, přiměřenou slevu z ceny a není-li to povaze vady neúměrné (zejména nelze-li vadu odstranit bez zbytečného odkladu), lze uplatnit požadavek na dodání nové věci bez vad. Není-li oprava nebo výměna možná, na základě odstoupení od smlouvy může kupující požadovat vrácení kupní ceny v plné výši.
Reklamace bude vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do 30 dnů ode dne uplatnění reklamace, nedohodne-li se prodávající s kupujícím na delší lhůtě.
Prodávající není povinen nároku kupujícího vyhovět, pokud prokáže, že kupující před převzetím o vadě zboží věděl nebo ji sám způsobil. Prodávající neodpovídá za vady vzniklé v důsledku běžného opotřebení nebo nedodržení návodu k použití. Rovněž prodávající neodpovídá za závady, které mohou vzniknout kupujícímu díky pomalému internetovému připojení kupujícího, neaktualizovanému internetovému prohlížeči či nenainstalovanému povinnému softwaru pro spuštění webináře či online produktu, které není schopen ovlivnit. On-line vzdělávací produkty a webináře obsahují pouze návody a doporučení, prodávající neodpovídá za úspěch či neúspěch kupujícího při aplikaci v praxi.
5. Vyloučení odpovědnosti
Všechny produkty a služby společnosti slouží pro vzdělávací a informační účely v oblasti osobního rozvoje. Informace lektora on-line programů jsou pouze návody a doporučení. Společnost ani lektor nejsou jakkoliv odpovědni za úspěch či neúspěch při aplikaci zakoupených produktů v praxi, za pocity, zdravotní stav či jiné stavy, které může kupující prožívat. Po celou dobu trvání on-line produktu je kupující plně zodpovědný za své jednání, chování a své rozhodování. Úspěch produktu je odvislý od řady dalších faktorů, které společnost ani lektor nemohou ovlivnit (dovednosti, možnosti, znalosti, schopnosti a obětavost, obchodní znalosti, zdravotní stav kupujícího, situace na trhu apod.)
Poskytovatel upozorňuje kupujícího, že v průběhu on-line vzdělávacích programů v oblasti osobního rozvoje může být vystaven fyzickému, psychickému či emocionálnímu zatížení, a je plně na jeho zodpovědnosti a rozhodnutí, zda navrhovaná cvičení či úkoly podstoupí či nikoliv. Účast v on-line programech osobního rozvoje je určena zdravým svébytným lidem, kteří mají zájem o osobní růst a kteří netrpí žádnou duševní či mentální poruchou.
Společnost upozorňuje kupující, že informace obsažené v produktech nemohou nahradit individuální konzultaci kvalifikovaného odborníka. Rovněž nemohou nahradit lékařskou či psychoterapeutickou péči. Produkty mohou obsahovat informace o produktech a službách třetích osob a i tyto informace jsou pouze doporučením a vyjádřením názoru k dané problematice.
ZABEZPEČENÍ A OCHRANA AUTORSKÝCH PRÁV
Přístupové údaje k online produktům či na příslušnou URL adresu jsou určeny pouze pro osobní potřebu kupujícího. Přístup k uživatelskému účtu je zabezpečen uživatelským jménem a heslem. Kupující je povinen zachovávat mlčenlivost ohledně informací nezbytných k přístupu do jeho uživatelského účtu k online produktu či poskytnuté URL adrese. Prodávající nenese žádnou odpovědnost za zneužití uživatelského jména a hesla třetí osobou.
Produkty, které prodávající prostřednictvím webového rozhraní prodává, včetně jejich náplně, podléhají právní ochraně dle práva duševního vlastnictví, a to zejména autorského práva.
Kupující může užívat jednotlivé produkty pouze pro osobní potřebu a v souladu s těmito podmínkami. Uživatel nesmí sám, ani prostřednictvím třetí osoby:
-
užívat produkty pro neosobní, komerční, veřejné účely či jiné nevhodné účely, včetně účelů, které by mohly způsobit prodávajícímu újmu;
-
užívat produkty v rozporu s právním řádem;
-
pořizovat rozmnoženiny či kopie produktů, dále produkty půjčovat, prodávat, nabízet, vysílat či jakkoliv jinak sdělovat veřejnosti či šířit;
-
pozměňovat či jakkoliv jiným způsobem zasahovat do produktů, včetně převádění či úpravy obsahu;
-
užívat produkty jako dílo jakýmkoliv nevhodným způsobem;
-
využívat automatizované nástroje pro užívání či jakoukoliv manipulaci s produkty
-
upravovat, měnit, obcházet či jakkoliv manipulovat se zabezpečením, šifrováním či jakkoliv zasahovat do technologií, v rámci kterých jsou produkty nabízeny;
-
jakkoliv jinak užívat produkty v rozporu se zákony v oblasti práva duševního vlastnictví, ochrany osobnosti, či jinými zákony, popřípadě těmito podmínkami.
Užívání produktů v rozporu s těmito podmínkami představuje podstatné porušení Smlouvy a těchto podmínek, přičemž prodávajícímu v takovém případě vznikají nároky na náhradu škody, bezdůvodné obohacení a další nároky, včetně oprávnění obrátit se na orgány činné v trestním řízení s podezřením na spáchání trestného činu “Porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi” dle § 270 zákona č. 40/2009 Sb., trestní zákoník.
-
Má-li Uživatel k uzavřené Smlouvě, jejímu plnění či činnosti Poskytovatele nějakou stížnost, může Poskytovatele kontaktovat na některé z kontaktních adres uvedených výše v těchto OP.
-
Dozor nad dodržováním povinností Poskytovatele vyplývajících z právních předpisů vykonávají tyto orgány: Česká obchodní inspekce, živnostenský úřad v Děčíně a Úřad pro ochranu osobních údajů (jedná-li se o povinnosti při zpracování osobních údajů).
-
Případný spor mezi Poskytovatelem a Uživatelem bude řešen přednostně smírnou cestou. Pokud je Uživatel Spotřebitelem a z uzavřené Smlouvy nebo v souvislosti s ní vznikne mezi ním a Poskytovatelem spor, má Uživatel právo na jeho mimosoudní řešení. Subjektem mimosoudního řešení spotřebitelských sporů je v takovém případě Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 44, 110 00 Praha 1, IČ: 00020869. Veškeré podrobnosti k mimosoudnímu řešení jsou uvedeny na webových stránkách České obchodní inspekce (www.coi.cz).
ZÁVĚREČNÁ USTANOVENÍ
Smlouva je uzavírána na dobu určitou, do doby splnění povinností Poskytovatele a Uživatele, které ze Smlouvy vyplývají.
Smluvní vztah mezi Poskytovatelem a Uživatelem se řídí právním řádem České republiky, zejména OZ.
Zásady zpracování osobních údajů jsou obsaženy v samostatném dokumentu, který je zveřejněn na Webu.
Je-li nebo stane-li se některé ustanovení těchto OP neplatným či neúčinným, namísto neplatného nebo neúčinného ustanovení nastoupí ustanovení, jehož smysl se neplatnému či neúčinnému ustanovení co nejvíce přibližuje. Neplatnost či neúčinnost ustanovení OP nemá vliv na platnost a účinnost ostatních ustanovení OP.
Tyto OP je Poskytovatel oprávněn jednostranně měnit, přičemž pro Uživatele platí text obchodních podmínek účinný k datu Objednávky.
Tyto OP jsou účinné od 23. 8. 2023.
FORMULÁŘ PRO ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY
UZAVŘENÉ DISTANČNÍM ZPŮSOBEM NEBO MIMO OBCHODNÍ PROSTORY
(vyplňte tento formulář a pošlete jej zpět pouze v případě, že chcete odstoupit od smlouvy)
Odstoupení od smlouvy
Adresát:
Viktorija Dohnal, Dukelských hrdinů 10,
Praha 7, 170 00
Oznamuji, že tímto odstupuji/odstupujemi od smlouvy o koupi tohoto zboží/ o poskytnutí těchto služeb:
Datum objednání, datum obdržení:
Jméno a příjmení spotřebitele:
Adresa spotřebitele:
Číslo bankovního účtu pro vrácení peněz:
Zásady ochrany osobních údajů
Tyto zásady pro zpracování osobních údajů se týkají návštěvníků webového rozhraní umístěného na webové stránce dostupné na internetové adrese www.viktoriaderza.com
Viktorija Dohnal, IČO 04543904
Dukelských Hrdinů 10, Praha 7, 170 00
email: viktoriaderza@gmail.com
webová adresa: www.podnikaniproholky.cz
(dále také jen „správce“).
Správce zpracovává osobní údaje návštěvníků webové stránky a zákazníků (dále také jen „návštěvník“ anebo
„subjekt údajů“).
II. OSOBNÍ ÚDAJE
Správce zpracovává osobní údaje, které mu návštěvník poskytne, a to:
Správce zpracovává některé osobní údaje automaticky, a to:
-
osobní údaje zadané v rámci vyplnění objednávkového formuláře (zejména jméno, příjmení, adresu, email, telefon aj.),
-
informace o obsahu objednávky a o obsahu osobních konzultací, pokud jsou poskytnuty
-
IP adresu,
-
datum a čas přístupu na webové stránky,
-
informace o internetovém prohlížeči návštěvníka a jeho operačním systému a jazyka,
-
informace o chování návštěvníka v portálu, např. o odkazu na webovou stránku, na kterou
vstoupil návštěvník jako první, jaké webové stránky navštívil, jak dlouho se na nich
zdržel a jaké zboží zobrazil, -
informace o realizované platbě (informace o datu a výši úhrady ceny vč. informace o účtu, ze kterého byla cena uhrazena a údajích o platební kartě, prostřednictvím které návštěvník hradí cenu zboží).
Správce standardně zpracovává osobní údaje návštěvníků sám. Třetím osobám poskytuje osobní údaje návštěvníků v případech:
-
využívání služeb odborníků v oblasti účetnictví a daní,
-
využívání služeb odborníků z oblasti marketingu,
-
využívání služeb odborníků z oblasti práva a advokacie,
-
využívání služeb třetích stran, a to služeb společnosti Alphabet Inc. (služby Google jako
zejména Google analytics), Facebook, Inc. (služby facebook.com, Instagram.com).
IV. DŮVODY SHROMAŽĎOVÁNÍ A ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ
Správce osobní údaje zpracovává z těchto důvodů:
a) realizace účelu webových stránek
Správce zejména shromažďuje osobní údaje za účelem plnění smluvních závazků snávštěvníky webových stránek. Za tímto účelem musí správce disponovat údaji o druhé straně smlouvy, které mu umožňují plnit právní povinnosti, zejména dodat zboží, o platebních údajích, datu úhrady, platebních kartách aj.
b) komunikace s návštěvníky webových stránek
Osobní údaje správce shromažďuje a zpracovává i tehdy, pokud se na správce obrátí návštěvník portálu s dotazem či s připomínkou, které má správce zodpovědět, popřípadě
pokud správce z důležitých důvodů potřebuje komunikovat s návštěvníkem (např.. v případě vyřizování reklamace aj.).
c) zabezpečení funkcionality uživatelských účtů
Správce shromažďuje a zpracovává osobní údaje také z důvodu umožnění funkcionality uživatelských účtů, které mají usnadnit návštěvníkům využívání služeb portálu. Návštěvník má možnost údaje uvedené v rámci uživatelského účtu měnit.
d) optimalizace funkcionality webových stránek
Správce zpracovává a shromažďuje osobní informace také za účelem optimalizace funkcionality celého portálu. Jedná se o údaje o chování návštěvníků na portálu a obsahu jejich objednávek.
e) ochrana práv správce
Správce shromažďuje a zpracovává informace také za účelem ochrany vlastních práv a vymáhání nároků vyplývajících z právních vztahů, do kterých správce a návštěvníci vstupují prostřednictvím webových stránek.
f) marketingové účely
V případě, že je zachycována podoba subjektu údajů na akcích organizovaných správcem, správce užívá fotografie či videonahrávky k vlastním marketingovým účelům, přičemž podoba subjektu údajů může být přiměřeně využita například v rámci zveřejnění informace o realizované akci a jejím průběhu, pro účely marketingové propagace na jiné akce atd.
V. PRÁVNÍ DŮVODY PRO ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ
Správce shromažďuje a zpracovává osobní údaje na základě:
uzavření a plnění smlouvy
Správce provozuje webové stránky za účelem uzavírání smluv na umožnění přístupu ke kurzu, poskytnutí online konzultací nebo jiných služeb. Aby byl schopen správce uzavřít smlouvu prostřednictvím webových stránek a následně plnit své povinnosti z uzavřených smluv, je nezbytné, aby disponoval osobními údaji návštěvníků.
Z uvedeného důvodu správce shromažďuje a zpracovává zejména:
-
jméno a příjmení,
-
adresu,
-
emailovou adresu,
-
informace o obsahu objednávky,
-
informace o realizované platbě vč. informací o použitých platebních kartách.
VI. DOBA UCHOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ
Správce zpracovává osobní údaje po dobu nezbytně nutnou k zajištění práv a povinností z právního vztahu, tedy minimálně po dobu trvání povinností z uzavřené smlouvy. Správce uchovává osobní údaje návštěvníků po dobu 5 let od uzavření smlouvy.
VII. PRÁVA NÁVŠTĚVNÍKŮ WEBOVÝCH STRÁNEK
Návštěvník webových stránek má jako subjekt osobní údajů následující práva:
a) právo subjektu údajů na přístup k osobním údajům
Správce na žádost návštěvníka vydá návštěvníkovi potvrzení, zda osobní údaje týkající se návštěvníka jsou či nejsou zpracovávány. V případě zpracování má návštěvník právo také na informace vymezené čl. 15 Nařízení evropského parlamentu a rady (EU) 2016/ 679 (dále také jen „GDPR“). Správce předá informace návštěvníkovi bez zbytečného odkladu. Správce má v takovém případě nárok na přiměřenou úhradu, která nebude převyšovat nezbytné náklady na poskytnutí informace.
b) právo na opravu
Subjekt údajů má právo na to, aby správce bez zbytečného odkladu opravil nepřesné osobní údaje, které se ho týkají. S přihlédnutím k účelům zpracování má subjekt údajů právo na doplnění neúplných osobních údajů, a to i poskytnutím dodatečného prohlášení.
c) právo na výmaz
Subjekt údajů má právo na to, aby správce bez zbytečného odkladu vymazal osobní údaje, které se daného subjektu údajů týkají, a správce má povinnost osobní údaje bez zbytečného odkladu vymazat. Výmaz je možný, pokud již osobní údaje nejsou potřebné pro naplnění účelu zpracování, neexistují oprávněné důvody pro zpracování, osobní údaje byly zpracovány protiprávně. O přesném rozsahu práva na výmaz informuje čl. 17 GDPR.
d) právo na omezení zpracování
Subjekt údajů má právo, aby správce omezil zpracování osobních údajů, a to v případech vymezených v čl. 18 GDPR.
e) právo na přenositelnost osobních údajů
Subjekt údajů má právo získat osobní údaje, které se ho týkají, jež poskytl správci, ve strukturovaném, běžně používaném a strojově čitelném formátu, a právo předat tyto údaje jinému správci, aniž by tomu správce, kterému byly osobní údaje poskytnuty, bránil.
f) právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů
Subjekt údajů má právo kdykoli vznést námitku vůči zpracování osobních údajů, které jsou zpracovány pro účely ochrany oprávněných zájmů správce. Správce osobní údaje dále nezpracovává, pokud neprokáže závažné oprávněné důvody pro zpracování, které převažují nad zájmy nebo právy a svobodami subjektu údajů, nebo pro určení, výkon nebo obhajobu právních nároků.
g) právo požadovat vysvětlení
Subjekt údajů má právo po správci požadovat vysvětlení zpracování osobních údajů, pokud se domnívá, že osobní údaje jsou zpracovávány v rozporu s právními předpisy.
h) právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů
Jestliže subjekt osobních údajů pochybuje o tom, že správce plní své povinnosti vyplývající z příslušných právních předpisů stran ochrany osobních údajů, má právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.
Subjekt údajů se ze stejného důvodu může obrátit přímo na správce, a to prostřednictvím emailu viktoriaderza@gmail.com
Veškerá práva (kromě práva obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů) je možné realizovat prostřednictvím viktoriaderza@gmail.com
Tyto zásady ochrany osobních údajů jsou účinné od 3.9.2023